Archiv odpovědí

 

 hledat  

Nalezeno 433 záznamů z celkového počtu 433, zobrazeny 356. - 360.

 71  [ 72 ]  73  74  75  76  77  78  79  80  81 

Prosím o radu, manžel je měsíc po vrácení stomie a pořád ho nutí chodit na velkou, někdy má průjem, někdy ne, ale má velké bolesti v konečníku, chodí na záchod i 15 za den a pak ho vevnitř i zvenčí v konečního všechno bolí, chtěla bych se proto zeptat jak se má šetřit, nebo jestli má držet nějakou dietu nebo jestli ta bolest odezní sama po určité době po této operaci
Dobrý den, měsíc je opravdu velmi krátká doba a střevo se musí znovu adaptovat na původní podmínky před stomií. Doporučuji vhodně dávkovat stravu, vhodnou dietu a životosprávu a pokud se stav v blízké době nebude upravovat, pak i poradu s gastroenterologem nebo proktologem.
Dobrý den, léčila jsem se na zápal plic, který byl dle doktorů "atypický", dlouho (cc10 dní) jsem měla čtyřicítky, první antibiotika nezabrala vůbec (Zinat 500) a pak jsem měla další dvoje antibiotika (Fromilid..). V průběhu braní antibiotik jsem hodně trpěla na průjmy (což se nikdy před tím nestalo). Po skončení antibiotické léčby byla stolice řidší, ale pomalu se to zlepšovalo, jenže po cca 2 týdnech jsem se tři dny trápila s náhlou bolestí a křečemi v podbřišku, které přišla náhle a hnalo mě to na wc a přitom stolice byla minimální, ale bylo větší množství žlutého hledu. Třetí den, jsem objevila i kapičku bílého hlenu, ve kterém byly žilky krve, od té doby to bylo zase v pořádku. Chtěla bych se zeptat, zda je nutná náštěva lékaře? Nebo jsou to "jen komplikace" způsobené braním antibiotik a časem se to zklidní? Též by mě zajímalo, jaká je zdravá frekvence vyprazdńování? Chápu, že je to individuální, ale zaráží mě, že někdy jdu i klidně 4x za dopoledne. Je to normální? Mnohokrát děkuji za odpověď.
Dobrý den, antibiotická léčba podle typu někdy méně či více mění střevní flóru a může tak i na několik dní změnit charakter a počty vyprazdňování. Předpokládám, že i ve Vašem případě tomu tok bylo a je to vše jen na vrub ATB. Přesto, pokud by nedošlo v brzké době k plné úpravě trávení anebo byste znovu pozorovala obtíže, které jste popisovala (zejména krev), doporučuji vyhledat lékaře.
Dobrý den, otec onemocněl rakovinou tlustého střeva a čeká ho chirurgická operace. Chtěla jsem se zeptat, zda v případě tohoto onemocnění je možná bilogická léčba a co obnáší. Babička ji již před 2 lety podstoupila a je v pořádku. Děkuji a přeji hezký den.
Dobrý den, biologická léčba se indikuje podle typu, stádia a dalších parametrů nádorového onemocnění, ne pro každého je možná a vhodná. Obecně však je možné léčit nádory tlustého střeva i s pomocí biologické léčby.
Dobrý den .Již 3 týdny jsem chodila na ozařování-nádor tlustého střeva a pojídala tablety.Nyní mam 4týdny pauzu a čeká mně operace.Nádor se zmenšil na polovinu,ale chci se zeptat co znamená květákový nádor?je to špatně operovatelné?Po této zprávě jsem už plačtivá a Mam strach co se mnou bude.Děkuji za odpověď.
Dobrý den, "květákový" popisuje tvar nádoru. Dobré znamení je, že se nádor podařilo zmenšit o polovinu a že ho nyní lékaři vyhodnotili jako operovatelný (do jaké míry, to se definitivně uvidí přímo při operaci). Přeji Vám co nejlepší nález a co nejlepší výsledky.
Trápí mě stálé nadýmání v bocích a občas břicha. Tento stav trvá již několik měsíců. V roce 1994 jsem prodělala operaci žlučníku. Ostatní sona a krevní vyšetření bylo v pořádku. Může se jednat o nádor tlustého střeva nebo něco jiného. Děkuji.
Dobrý den, nadýmání samotné provází řadu onemocnění nebo prostě stavů střev. Plynatost provází především poruchy trávení spojené zejména s poruchou skladby střevní flóry, často provázejí kvasinkové střevní infekce, nebo poruchy vyprazdňování střev ve smyslu zácpy. Pokud nemáte další obtíže, jako je třeba hubnutí, únava, krvácení, chudokrevnost, trvalou zácpu nebo střídání zácpy a průjmu apod., je nádor málo pravděpodobný. Nicméně máte-li z něj obavy, můžete se na základním vyšetření domluvit se svým lékařem - jistě lze provést třeba test na okultní krvácení ve stolici.
Vyhledat odborníka - Databáze specialistů na onemocnění kolorektálním karcinomem Pečuji o blízkého s kolorektálním karcinomem

Poradna lékaře

 

dotaz: Dobrý den.Chtěla bych se zeptat kolikrát a jak často mají přijímat jídlo a jak velké porce pacienti s ileostomii .Máme 76letou maminku po komplikované operci pro CA tl.střeva ,která skončila vývodem tenkého střeva. Za Vaší odpověď předem děkuji. S ...

odpověď: Spíše častěji, dobře stravitelnou stravu.Ale je to již spíše otázka pro kolegu specialistu v oblasti nutriční výživy než pro mne - onkologa.

 
vstup do poradny
Kolonoskopie jako prevence Sebediagnostika - Otestujte se na rizika
 
 
Panenka
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Nemoci srdce